Kúpiť darček Rezervovať wellness

Wellness etiketa BIO Hotel & Wellness

Wellness je relaxačným miestom, preto Vás prosíme, aby ste si počas relaxácie vypli mobilné telefóny. Prosím, rešpektujte právo ostatných hostí na ich súkromie a pokoj. Ďakujeme.

NAŠE ODPORÚČANIA PRE MAXIMÁLNY ÚČINOK A ZÁŽITOK ZO SAUNOVANIA: 

Saunovanie pôsobí blahodarné na psychiku človeka i na jeho fyzické zdravie. Vďaka pôsobeniu vysokých teplôt sa uvoľňujú svaly, zlepšuje sa cirkulácia krvi, čo priaznivo pôsobí na obehový systém. V saune sa zmierňuje únava a dostavuje sa pocit uvoľnenia. Vďaka intenzívnemu poteniu sa z organizmu zrýchlene vyplavujú škodliviny, čo podporuje regeneráciu tela.Keďže Vaše pohodlie a bezpečnosť sú naším najväčším cieľom a prioritou, dovoľujeme si vás požiadať o dodržiavanie nasledujúcich pokynov: 

 

1. Očista tela, Príprava na saunovanie

Do sauny nechoďte hladný alebo s plným žalúdkom. 
Napite sa čistej vody.
Pred saunovaním sa osprchujte a dobre sa osušte, pretože suchá pokožka sa rýchlejšie potí. 
Do všetkých sáun je prísny zákaz vstupu v plavkách a v obuvi  (Do bazénovej časti si prosím plavky oblečte. Ďakujeme)
Prosíme vás, aby ste použili plachtu, ktorú vám wellness pracovník prichystal pri vstupe do wellness centra a zabalili sa do nej. 

Vedeli ste? • Plavky sú vyrobené zo 100%-nej umeliny, čo znamená, že pri teplote nad 50°C sa do okolia aj vašej kože dostávajú škodlivé látky. Koža je náš najväčší orgán, cez ktorý tieto látky môžu vstupovať aj do krvného obehu, práve preto prosíme aby ste do sauny vstupovali bez plaviek a obuvi.-

Každý saunujúci sa by mal sedieť na osuške, či plachte, aby po ňom neostávalo mokré miesto. 


2. V SAUNE 

Pri vstupe do sauny sú presýpacie hodiny, ktoré si návštevník môže nastaviť. Dýchajte nosom, pozvoľna. Zbytočne sa nerozprávajte a nepohybujte sa. Vhodná dĺžka pobytu v saune je veľmi subjektívna - skrátka kým je to človeku príjemné. Orientačne sa však uvádza 15 minút. 

Posledné dve minúty by ste sa mali posadiť, aby si váš krvný obeh zvykol na zvislú polohu a aby sa krv náhle nenahrnula do nôh. Hrozí úraz.
 

3. PO SAUNOVANÍ

Po dokonalom prehriatí nasleduje ochladenie ľadovou vodou. Pred ďalším vstupom do sauny si chvíľu odpočiňte. K tomu môžete využiť príjemné prostredie odpočivárne. Počas saunovania je veľmi dôležité doplnenie tekutín. Vhodná je čistá voda, minerálka, nápoje z čerstvej ovocnej alebo zeleninovej šťavy, čaj. Vyhýbajte sa alkoholickým nápojom. 

SAUNOVANIE S DEŤMI

Deti mladšie ako 12 rokov majú vyhradený vstup, musia byť sprevádzané zodpovedným dospelým vo veku 18 rokov a viac. 

 

 Pred vstupom do saunového sveta je potrebné deti pripraviť na to, čo ich v saune čaká – uzavretý priestor, teplo, príp. nahota.

Do sauny je povolený vstup len bez plaviek.

Deti nenechávajte v saune bez dozoru.

Pred samotným vstupom do sauny, je potrebné sa najprv osprchovať. Deti sprchujte vlažnou vodou a postupujte od nôh smerom hore.

Deti by sa mali saunovať pri teplote do 65° C, z tohto dôvodu pre deti odporúčame hlavne bio bylinkovú, parnú a infrasaunu.

Deti pohodlne usaďte na plachtu na najnižšiu lavičku, kde je najnižšia teplota.

Počas pobytu v saune nejeme, nepijeme a nečítame.

Hlučné správanie môže vyrušiť ostatných hostí. 

Pobyt v saune by mal trvať menej, ako u dospelých. Približne 3 – 8 min. v závislosti od veku dieťaťa.

Po saunovaní nasleduje opäť ochladenie v podobe sprchy.

Po ochladení nasledujte odpočinok v odpočívarni. Nezabúdajte doplniť tekutiny. Pite čistú vodu.

Počet saunových cyklov závisí od veku dieťaťa. Deti do 3 rokov by mali absolvovať len 1 cyklus. Deti staršie ako 6 rokov môžu absolvovať cyklus 3x.


 

POŽIADAVKY TÝKAJÚCE SA ZDRAVOTNÉHO STAVU 

Prosím informujte nás o akýchkoľvek zdravotných požiadavkách, alergiách alebo zraneniach, ktoré by mohli mať vplyv na poskytované služby, keď robíte rezerváciu na procedúry. Naše Spa si vyhradzuje právo odmietnuť vykonať ošetrenie alebo navrhnúť alternatívne ošetrenie, ak sa vyskytnú kontraindikácie. Väčšina procedúr nie je vhodná pre tehotné ženy a maloleté deti. 

ČISTOTA 

Pri dodržiavaní našich záväzkov týkajúcich sa čistoty, bezpečnosti a hygieny sú všetky textílie sterilné a vymieňané po každej procedúre. Prosíme vás vždy sa osprchujte pred použitím bazénov alebo sáun a pred procedúrami. 

Prosím odhadzujte všetky použité uteráky, plachty do zberných košov. Počas saunovania používajte v suchej saune plachtu na to určenú. 

NEHODY ALEBO ZRANENIA 

Wellness & Spa nenesie zodpovednosť za akúkoľvek nehodu alebo zranenie člena alebo hosťa. 

OBMEDZENIA

Fajčenie je prísne zakázané. Používať kamery a fotoaparáty je prísne zakázané vo všetkých priestoroch. 

USPOKOJENIE VAŠICH POTRIEB 

Na recepcii vám veľmi radi pomôžeme vypracovať váš osobný Spa program. Prosím, príďte najmenej 30 minút pred vašou procedúrou, aby ste sa mohli oboznámiť s priestormi Spa, osprchovať sa pred telovými procedúrami a vychutnať si šálku čaju

ČO NOSIŤ OBLEČENÉ 

Veci si prosím zložte do skrinky v šatni. Srdečne Vás žiadame, aby ste v bazénovej časti nosili plavky. Do wellness časti je povolený vstup len bez plaviek, v plachte či uteráku.

STRATA ALEBO POŠKODENIE 

Ospravedlňujeme sa, že nemôžeme niesť zodpovednosť za akúkoľvek stratu alebo poškodenie osobných vecí. Odporúčame, aby ste si cennosti nechávali v trezore vo vašej hotelovej izbe, prípadne v trezore na hotelovej recepcii, takisto aj kľúče od hotelových izieb nechávajte odložené iba na hlavnej recepcii hotela. Pre hotelových i externých hostí máme k dispozícii skrinky so zámkom, ktoré nájdete  v šatni.

WELLNESS SHOP

Náš Spa obchod má v zásobe exkluzívne ekologické kozmetické výrobky pre vašu dennú starostlivosť, ako aj wellness doplnky a darčeky. 

 

INFO


- PONDELKY MÁME ÚDRŽBOVÝ DEŇ, PREVÁDZKA JE PRETO KAŽDÝ PONDELOK UZAVRETÁ

- VSTUP DO WELLNESS A BAZÉNA JE MOŽNÝ LEN CEZ REZERVÁCIU. 

BISTRO JE K DISPOZÍCII OD PO-PIA (V ZÁVISLOSTI OD AKCIÍ)

:)

ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE A TEŠÍME SA NA VAŠU NÁVŠTEVU!

Prehliadaním našich webových stránok ukladáme do Vášho prehliadača súbory cookies. Niektoré sú nevyhnutné na správne funovanie webu a niektoré slúžia pre analytické a marketingové účely. Všetky cookies sú plne bezpečné. Prosíme Vás o súhlas s ich používaním.
Odmietnuť
Nastavenia
Súhlasím